Mazda CX‑30 Nagisa holdende på brosten mellem nogle bygninger

Privatleasing af
Mazda CX-30
i 48 måneder

 

Mazda CX-30 privatleasing

Når du privatleaser en Mazda CX-30, får du en enkel og gennemskuelig aftale:

  • Udstyrsvariant: Homura, Makoto eller Homura Plus
  • Udbetaling: Kr. 19.995,-
  • Leasingperiode: Op til 48 måneder
  • Gearkasse: Automatgear
Mazda CX‑30 set skråt forfra
Mazda CX‑30 set skråt bagfra

Interesseret i privatleasing af Mazda CX-30?

Udfyld felterne herunder, så kontakter vi dig!

  • + 100 kr. pr. md. ved 15.000 km årligt.
    + 400 kr. pr. md. ved 20.000 km årligt.

    Gælder alle udstyrsvarianter.

 

Homura
2.5 e-Skyactiv G 140 hk
Ydelse pr. måned:3.895 kr.
Udbetaling:19.995 kr.

Totale omkostninger:206.955 kr.
Makoto
2.5 e-Skyactiv G 140 hk
Ydelse pr. måned:3.995 kr.
Udbetaling:19.995 kr.

Totale omkostninger:211.755 kr.
Homura Plus
2.5 e-Skyactiv G 140 hk
Ydelse pr. måned:4.195 kr.
Udbetaling:19.995 kr.

Totale omkostninger:221.355 kr.

 

 

Få et skræddersyet leasingtilbud

Helt uforpligtende – vi vender hurtigt tilbage

Vælg evt. ekstraudstyr

 

Udstyr til Mazda CX-30

Når du privatleaser Mazda CX-30, er det udstyrsvarianterne Homura, Makoto og Homura Plus, der indgår i det aktuelle privatleasingtilbud.

Vil du udforske forskellene mellem Mazda CX-30's udstyrsvarianter og se flere udstyrsdetaljer, kan du læse mere om udstyret på modelsiden.

.

FAQ - Privatleasing af Mazda CX-30

  • Prisen på privatleasing af Mazda CX-30 afhænger af variant, udbetaling og løbetid. Hos Andersen Biler er den månedlige ydelse altid inklusiv serviceaftale og mobilitetsservice, så du får en tryg og forudsigelig økonomi.

  • Når du privatleaser en Mazda CX-30, er serviceaftale og mobilitetsservice inkluderet i prisen. Det betyder, at du er dækket ved almindelig service og får vejhjælp, hvis du skulle få brug for det.

  • Mazda CX-30 fås i flere udstyrsvarianter med forskellige niveauer af komfort, teknologi og design. Udstyrsvarianterne kan variere i forhold til udstyr, så du kan vælge den kombination, der passer bedst til dine behov.

  • Fordelene ved privatleasing er blandt andet fast månedlig ydelse, ingen bekymringer om værditab og inkluderet service. Det gør det nemt at have bil uden uforudsete udgifter.

  • Leasingaftalen på Mazda CX-30 har faste rammer. Løbetiden er minimum 12 måneder, hvorefter du kan opsige aftalen, eller den kan løbe op til 48 måneder. Det årlige kilometerforbrug kan tilpasses efter dine kørselsbehov. Udbetalingen er som udgangspunkt fast og kan derfor ikke altid justeres frit.

Mazda CX‑30 set fra siden

Priserne er inklusiv serviceaftale og mobilitetsservice.
Kontakt Andersen Biler Mazda for et skræddersyet tilbud.
De totale omkostninger er ekskl. FDM afleveringsgebyr på 600 kr.
Privatleasing udbydes af Mazda Finans i samarbejde med Santander Consumer Bank.

Alle Mazda leasing-modeller

Du finder os her